skip navigation

    New England Future Stars Hockey League

    Playoff Information

    2019 Playoff Weekend  Fri Aug 9th thru Championship Sunday Aug 11th

     

    Quarter Finals Friday Aug 9th Rink Locations  Games start at 5:30pm

    Franklin: U12 Silver 5:30pm, Varsity Gold 7pm, Varsity Gold 8:30pm

    Hopedale: U12 Silver 5:30pm, U12 Silver 7pm, U14 Silver 8:30pm

    Natick: GU19 Silver 6pm, GU19 Gold 7:30pm

    Taunton: Gu14 Gold 6pm, GU14 Gold 7:30pm

    Raynham: U12 Gold 5:30pm, U12 Gold 7pm, U14 Silver 8:30pm

    Marlboro: U14 Gold 5:30pm, Varsity Silver 7pm, Varsity Silver 8:30pm

     

    Semi Finals Sat Aug 10th Rink Locations  Games start at 9am

    Franklin: U10 Silver 9am, U12 Gold 10:30am, U12 Gold 12pm, U14 Gold 1:30pm, U14 Gold 3pm

    Hopedale: U10 Gold 9am, U10 Gold 10:30am, U12 Silver 12pm, U12 Silver 1:30pm, Varsity Silver 3pm, Varsity Silver 4:30pm

    Revere: U14 Silver 9am, U14 Silver 10:30am, Varsity Gold 12pm, Varsity Gold 1:30pm

    Natick: GU14 Gold 9am, GU14 Gold 10:30am, GU 19 Silver 12pm, GU19 Silver 1:30pm, GU19 Gold 3pm, GU19 Gold 4:30pm

     

    Championship Sunday Aug 11th Rink Locations

    Gold Cup Championship Games will be in Raynham

    9am U10, 10:30am U12, 12pm GU14, 1:30pm GU19, 3pm U14, 4:30pm Varsity

    Silver Cup Championship Games will be in Revere

    11am U10, 12:30pm U12, 2pm GU19, 3:30pm U14, 5pm Varsity

    All Star game and Skills Competition

    2019 All Star Skills Recap

    U10  Boys Skills Winners

    Fastest Skater: Nolan Devito  Renegades

    Puckhandling: Mason Graslie   Hawks

    Breakaway:  Nathaniel McGaughey Sabercats

    Goalie: Colin Rau Renegades

     

    U12 Boys Skills Winners

    Fastest Skater: Zack O'Brien Sabercats

    Puckhandling: Ben Kramer  Brahmas

    Breakaway: Ben Kramer Brahmas

    Goalie: Joe Fasullo Brahmas

     

    U14 Boys Skills Winners

    Fastest Skater: Aidan Boivin Chill

    Puckhandling: Morgan Lenehan  Brahmas

    Breakaway: Daniel Menyalkin Chill

    Goalie: Anthony Amato Brahmas

     

    U14 Girls Skills Winners: 

    Fastest Skater: Ellie Smith Chill

    Puckhandling: Kayley Merkle  Hawks

    Breakaway: Ally Cohen Brahmas

    Goalie: Amy Donnelly Grizzlies

     

    U19 Girls Skills Winners

    Fastest Skater: Nicole Schneiders Brahmas

    Puckhandling: Keely Kasputis Brahmas

    Breakaway: Jill Egan  Grizzlies

    Goalie: Asia Porter  Grizzlies

     

    2019 Summer Cross Ice

    Registration is now open for Summer 2019 Cross ice

     

    Locations and dates click on the MIte Cross Ice tab at top of this page!!!

    UPDATES

      

     

     

    2019 Season Registration Now Open

    2019 Season Registration is now open!

    Please do not register until after you have been notified of a selection to a team.

    Please click on the black box below to register

     

     

     

     

    1. 1 of 2
    2. 2 of 2

    Interested in Coaching New England Future Stars for the 2020 Season

    Coaches needed at the following levels and locations for 2020

    North Shore Stingrays U10

    Marlboro Thunder U10, Girls U14 and Boys Varsity

    Walpole Hurricanes U10 and  Girls U14

    Central Mass Cobras U10

     

    Contact

    League Commissioner:
    Mike Flaherty mflaherty@fmcicesports.com
    or
    League Operations:

    Dan Scott  dscott@fmcicesports.com

     

    No news currently found.

    NEFutureStars NE Future Stars NEFutureStars